Festiwal

Wszystko Gra w Zamościu po raz piąty!

W dniach 28-30 sierpnia 2015r. odbędą się koncerty, warsztaty, spektakl i wiele wydarzeń specjalnych. W tym roku sceną muzyczną staną się ponownie kazamaty. W piątek i niedzielę Kazamata Wschodnia Bastionu I będzie miejscem koncertów składów hip-hopowych i gitarowych. W Dużej Kazamacie Bastionu VII w sobotę zawitają ostre brzmienia – wystąpi zespół HUNTER u boku którego zagrają Sabotage, Time of the Sinners oraz Shame Yourself. Tego samego dnia na scenie na Rynku Wielkim wystąpią lubelskie zespoły ParaVan oraz The Underground Man.

Tradycyjnie już Teatr Bynajmniej z Wieliczki zaprezentuje swój spektakl. Będzie to musical „Orfeusz w Piekle” (ZDK, 29 sierpnia, g. 17:00), sztuka została nagrodzona Drewnianą Maską na „42. Wadowickich Spotkaniach Teatralnych”.

Wszystko Gra 2015 to przede wszystkim współpraca z zamojskimi organizacjami i grupami nieformalnymi. W ODM „Okrąglak” odbywać się będą warsztaty teatralne prowadzone przez Patryka Pawelca. Zamojskie Stowarzyszenie Kulturalne „Czerwony Smok” zorganizuje Games Room przy Kazamacie Wschodniej Bastionu I, również w tym miejscu będzie mieścił się Obóz Historyczny Towarzystwa Szabli i Miecza a na placu przy pomniku Jana Zamoyskiego Teatr Ognia „Utopia” zorganizuje kącik kuglarski (szczudła, żnoglerka, slackline).

W tych trzech dniach sporo będzie się działo. Postaramy się wypełnić każdy zakątek naszego miasto i udowodnić, że życie kulturalne w tym mieście istnieje i ma się dobrze.

ZAPRASZAMY!

 

cropped-WG2015_logo_700px.png

 

WSZYSTKO GRA MIĘDZYNARODOWO

za sprawą projektu Tożsamość mniejszości narodowych i zwiększenie integracji poprzez aktywności związane ze sztuką. Cykl konferencji i festiwali prezentujących dobre praktyki”, który realizuje nasz partner, Zamojskie Centrum Wolontariatu w ramach unijnego programu „Europa dla obywateli”. W projekcie uczestniczą przedstawiciele władz samorządowych, organizacji pozarządowych oraz artystów z  Zamościa, Milcoveni (Rumunia), Filakova (Słowacja) i Nagyecsed (Węgry). Integralną częścią projektu jest uczestnictwo naszych gości w działaniach festiwalowych, MIĘDZYNARODOWA  PARADA  ulicami Starego Miasta, spotkania i rozmowy z mieszkańcami i turystami oraz udział w koncercie na Rynku Wielkim.

A wszystko odbędzie się drugiego dnia Festiwalu –  29 sierpnia!